Výlet na vrch Bořeň

12.6.11

V neděli 26. června tohoto roku, nás čeká výlet na vrch Bořeň. Jedná se o akci, která navazuje na dřívější akce Loučení se školním rokem. Pevně věříme, že se sejdeme v rozumném počtu.

Cesta

Odjezd z nádraží Teplice v Čechách v 9.17.

Příjezd do nádraží Bílina Kyselka v 9.39.

Po té se vydáme po turistické trase Naučná stezka Bořeň (zelená barva), která nás dovede až na vrchol Bořně. Bližší popis turistické trasy najdeme na stránkách http://www.vyletnik.cz/turisticke-trasy/severni-cechy/lazne-teplice-a-okoli/2140-naucna-stezka-boren/. Trasa je dlouhá (směrem tam) cca tři kilometry a je vhodná i pro rodiny s dětmi. Od horské chaty Bořeň je cesta nesjízdná a není tedy vhodná pro vozíčkáře, cyklisty a rodiny s kočárkem. Pokud nevlastníte turistickou mapu, mapy.cz vám pomohou.

Dolů se pak dá pokračovat po zelené a dojít až k nádraží Bílina, nebo se vrátit stejnou cestou zpět.

Co sebou?

Rozhodně dobrou náladu, jídlo, pití. Vzhledem k rozhledu z vrcholu, je dobré mít sebou fotoaparát a třeba i dalekohled. Nepodceňte také oblečení a pořádnou obuv. Pohorky, nebo pevná sportovní obuv, jsou rozhodně na místě. Lze také doporučit trekové hole, ať už pro toho, kdo je na ně zvyklý, nebo pro toho, kdo si chce na ně teprve zvyknout. Pořádná hůl také není k zahození.

Odkazy pro zvědavé

Bořeň a vše o něm je stránka věnovaná celkovému pohledu na tuto lokalitu.

Fauna a flora Bořně u Bíliny je poměrně monotematicky zaměřený zdroj informací na zvířenu a rostlinstvo Bořně. Jak už bylo zmíněno, tento vrch je národní přírodní rezervací, a stojí za to se dopředu seznámit s tím, co můžeme potkat a uvidět.

Poslední stránka, kterou si uvedeme – hora Bořeň – nás seznámí nejen se základními údaji, ale poskytne i lingvistický pohled na název vrchu, nabídne také několik fotografií a připomene nám pověst, která se k tomuto místu váže.

Tento článek vydal: jirip |  Neděle, 12. Červen, 2011 v 22:00. Můžete navázat na odpovědi tohoto článku prostřednictvím zdroje RSS 2.0 . Můžete zanechat odpověď, nebo vytvořit tzv. trackback z vaší vlastní stránky.

Zanechej komentář